509 11 99 70 • 602 47 47 40 info@brk-tuning.pl

Filtr cząstek stałych DPF/FAP

DPF - Diesel Particulate Filter lub FAP - Filtre a Particules).

Filtr cząstek stałych ma za zadanie usunięcie ze spalin szkodliwych dla środowiska cząstek stałych. Polega to na osadzeniu się cząstek w filtrze i stopniowym ich spalaniu. Same spaliny mają zbyt niską temperaturę (ok. 150 st.C) do wypalenia cząstek z filtra. Potrzebne jest zwiększenie tej temperatury do ok. 500 st.C. Uzyskuje się to przez dodanie wtórnego wtrysku w fazie  rozprężenia. Powoduje to zwiększenie temperatury spalin poprzez dopalenie w cylindrze. Najczęstszym problemem w tym układzie jest ociekanie niespalonej ropy po ściankach cylindra do miski olejowej. Powoduje to wzrost poziomu oraz rozrzedzenie oleju. Traci on swoje właściwości, co w krótkim czasie doprowadzi do uszkodzenia jednostki napędzającej, lub jej osprzętu, najczęściej turbosprężarki.

Zadanie to dzieli się to na dwa etapy:

  1. Fizyczny demontaż filtra DPF, FAP – filtr zostaje usunięty(fizycznie). Następuje rekonstrukcja zdemontowanego odcinka układu.
  2. Zmiana oprogramowania sterownika silnika , polegająca na usunięciu procedury dopalania spalin.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i eliminuje w 100% problemy z filtrem DPF, FAP.

Usunięcie filtra FAP DPF

Myślałem, że serwis DPF będzie trwał kilka dni – myliłem się!
Serwis wykonany w kilka godzin, tego samego dnia odebrałem auto.
Wszystko działa tak jak trzeba! Panowie znają się na robocie, POLECAM!

Andrzej

Tczew

Obawiałem się czy auto bez FAP przejdzie kolejny przegląd, do czasu kiedy zobaczyłem efekt pracy Panów z BRK Tuning! Wszystko wygląda jak fabryczne! – fakt, cena robi swoje, ale w porównaniu do wymiany filtra na nowy nie ma co się zastanawiać!

Krzychu

Piła

Objeździłem kilka serwisów w różnych miejscach, ale dopiero w BRK tuning postawiono trafną diagnozę: zawalony filtr DPF/FAP. Ekspresowy serwis i spokój na zawsze!

Zbyszek

Poznań

Możesz uniknąć kosztownej wymiany filtra DPF, FAP.

Zabezpiecz się przed poważną awarią silnika lub osprzętu (najczęściej turbosprężarki).

Umów sie na usunięcie filtra FAP/DPF już dziś!

1 + 12 =